biuro rachunkowe ingenium

Dawno już minęły czasy, w których należało czekać w kolejkach do urzędu, żeby złożyć wszystkie niezbędne dokumenty i otworzyć własną firmę. Dzisiaj wystarczy odrobina wolnego czasu i dostęp do internetu, żeby po kilku dniach stać się polskim przedsiębiorcą. W niniejszym artykule krok po kroku pokażemy jak zarejestrować własną działalność gospodarczą w CEIDG przez internet.

 

 

Zanim zaczniesz

 

Przed rozpoczęciem całego procesu najlepiej jest się wcześniej przygotować, co pozwoli zaoszczędzić czas i przyspieszyć zakładanie firmy przez internet. Zanim znajdziesz się na stronie CEIDG warto zadbać już wcześniej o następujące kwestie:

 

  • Posiadasz Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny - w przeciwieństwie do podpisu elektronicznego Profil Zaufany jest bezpłatny i można go w zaledwie kilka minut założyć przez bankowość elektroniczną,

  • Znasz lub masz przed sobą zgromadzone swoje dane - imię, nazwisko, adres, PESEL, nr dowodu osobistego lub paszportu, przynależność do oddziału NFZ i odpowiedniego urzędu skarbowego, adres pod którym będzie prowadzona firma,

  • Wymyśliłeś już nazwę swojej firmy - nazwa musi zawierać Twoje imię i nazwisko,

  • Wiesz od którego dnia chcesz prowadzić działalność - możesz wybrać datę przeszłą lub przyszłą,

  • Wiesz jakie kody PKD są związane z planowaną przez Ciebie działalnością,

  • Wybrałeś już rachunek bankowy do rozliczeń związanych z działalnością (prywatny lub firmowy),

  • Wybrałeś formę opodatkowania - najczęściej będą to zasady ogólne,

  • Wybrałeś biuro rachunkowe - masz również możliwość samemu zajmować się księgowością firmy, jeżeli tak postanowisz.

 

Wszystkie wymienione wyżej punkty będą potrzebne do wypełnienia i wysłania wniosku drogą elektroniczną.

 

 

Zakładanie działalności przez internet krok po kroku

 

Aby zarejestrować firmę przez internet należy udać się na stronę CEIDG a następnie wykonać poszczególne kroki:

 

Krok 1: Zarejestruj się do CEIDG - w tym celu kliknij w prawym górnym rogu przycisk "Zaloguj" a następnie "Załóż nowe konto". Warto zrobić to za pomocą posiadanego Profilu Zaufanego.

 

biuro rachunkowe poznań naramowice

 

Krok 2: Po udanym założeniu i potwierdzeniu konta CEIDG na lewym pasku kliknij w link "Załóż działalność gospodarczą".

 

biuro rachunkowe poznań winogrady

 

Krok 3: Na wyświetlonej stronie wybierz pola, dzięki którym przygotujesz nowy wniosek wypełniając formularz CEIDG. Następnie wpisz literki bezpieczeństwa poniżej i kliknij "Dalej".

 

biuro rachunkowe poznań winogrady

 

Krok 4: Zostaniesz przeniesiony na stronę wniosku o wpis do CEIDG. Obowiązkowo musisz wypełnić wszystkie czerwone pola używając danych, które przygotowałeś sobie wcześniej. System automatycznie będzie sprawdzał ich poprawność. Przy niektórych polach znajdziesz podpowiedzi, które ułatwią Ci wypełnianie wniosku. Kiedy już skończysz kliknij "Dalej". Jeżeli pojawią się jakieś nieprawidłowości to system każe Ci je poprawić zanim zostaniesz dopuszczony do kolejnego kroku.

 

biuro rachunkowe poznań naramowice

 

W polu 12.2 możesz dołączyć również odpowiednie zgłoszenie do ubezpieczeń ZUS. Zalecamy to zrobić, gdyż w przeciwnym razie będziesz musiał je złożyć osobno.

 

biuro rachunkowe poznań winogrady

 

Krok 5: Jeżeli wszystkie pola i pozostałe załączone wnioski (np. zgłoszenie do ZUS) zostały wypełnione poprawnie to zostaniesz na końcu poproszony o podpisane wniosku i wysłanie go do rozpatrzenia drogą elektroniczną za pomocą Profilu Zaufanego. Po dokonaniu tego kroku urząd ma 7 dni na zarejestrowanie działalności w systemie i nadanie numerów rejestrowych, jednak najczęściej zajmuje to znacznie mniej czasu.

 

 

Firmę przez internet założysz zaledwie w kilka chwil

 

Jeżeli wcześniej przygotowałeś wszystkie niezbędne informacje i posiadasz Profil Zaufany, to otworzenie działalności gospodarczej przez internet jest kwestią około 30 minut. Jako nowy przedsiębiorca będziesz musiał dopełnić szeregu obowiązków, o których wspominamy w tym artykule. Zgłaszając się do ubezpieczeń ZUS będziesz również zobowiązany do opłacania składek, których aktualne stawki i ulgi na 2019 znajdziesz w naszym kolejnym artykule. Zalecamy otworzenie działalności gospodarczej od nowego miesiąca, ale nie od 1 dnia, gdyż dzięki temu zyskasz prawie jeden miesiąc bez opłacania składek ZUS, co pozwoli na początku na wstępny rozruch firmy. Jeżeli czujesz, że założenie i prowadzenie księgowości chciałbyś jednak pozostawić profesjonalistom, to Biuro Rachunkowe Ingenium w Poznaniu pomoże założyć Twoją firmę a następnie poprowadzi Twoje rozliczenia. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszam na stronę biura.

 

 

 

Jak założyć firmę przez internet? Poradnik krok po kroku

30 maja 2019
biuro rachunkowe ingenium
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Biuro Rachunkowe Ingenium Sp. z o.o.

ul. Stefana Grota-Roweckiego 20

61-695, Poznań

NIP: 9721299057, REGON: 382665290

KRS: 0000774075

Formularz kontaktowy

Uwaga!

 

Serdecznie zapraszamy na spotkania do naszego biura na Naramowicach po umówieniu wcześniej terminu drogą telefoniczną lub mailową.

Copyright © 2019 by Biuro Rachunkowe Ingenium Sp. z o.o.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Telefon: +48 517 230 852

E-mail: info@br-ingenium.pl

Poznaj nas bliżej w sieci

biuro rachunkowe poznań naramowice
biuro rachunkowe poznań winogrady
biuro rachunkowe poznań naramowice